Co děláme pro planetu?

Co děláme pro Vás a pro naší krásnou planetu?

Jednou z mnoha věcí, na kterých si dáváme záležet, jsou námi odesílané balíky. Krabice, ve kterých Vám odesíláme zboží, jsou již nějakou dobu v oběhu, proto je dost pravděpodobné, že Vám přijde například kryt na mobil v krabici od vína:). Jakto? Odvážíme si z velkoobchodů vyřazené krabice, tím prodlužujeme jejich životnost a pomáháme vytvářet méně odpadu. Jedná se o takzvanou ekologickou cirkulaci. Pro vyplnění krabic používáme převážně již využitý materiál, proto součástí balení mohou být letáky, odřezky z krabic, starší časopisy, nebo jiné počteníčko. 

Na krabici používáme výhradně papírovou lepící pásku s lepidlem z kaučuku, lepidlo se zpracovává a nanáší na pásku v roztaveném stavu, a proto neobsahuje žádná rozpouštědla a Vy tak můžete krabici rovnou vyhodit do papíru.

Nic z výše vypsaného nemá zásadní vliv na doručované zboží, proto se nemusíte obávat o sníženou kvalitu doručení. A pokud na krabici naleznete jinou, než papírovou pásku, tak se na nás prosím nezlobte, jedná se o pozůstatky po minulém majiteli a strhnutí by poškodilo kvalitu krabice a tím i kvalitu doručení.

A co děláme s již netříditelnými, nepoužitelnými a poškozenými krabicemi? Ty jednoduše zpracujeme na papírové brikety a použijeme je v zimě jako zdroj tepla (:

Svozy zboží máme jednou denně, což může mít drobný vliv na dobu doručení, ale všem se díky tomu dýchá lépe.

Nabízíme svozy do boxů a výdejen, což pomáhá tomu, že nám dopravci nenajezdí tolik kilometrů, jako kdyby každému z okresu jednotlivě rozváželi balíček do ruky. A co tím ještě získáte? Krátkou procházku a lepší cenu za doručení :)