Palivo a palivové dřevo

Jaké vybrat dřevo, pelety, nebo brikety pro Váš domov? Výběr vhodného tuhého paliva závisí na několika faktorech, včetně vašich konkrétních potřeb, typu ohřevu, rozpočtu a osobních preferencí. Zde jsou některé klíčové kritéria, která byste měli zvážit při výběru tuhého paliva:


#showmore#

 

 1. Druh paliva:

  • Polena: Pokud máte krb, nebo kachlová kamna, mohou být polena ideálním řešením. Tvrdé dřeviny jako dub nebo buk poskytují dlouhotrvající a horký oheň.
  • Dřevní uhlí: Pro grilování, nebo ohřev venkovních prostor, může být dřevní uhlí výbornou volbou. Poskytuje vysokou teplotu a dlouhou dobu hoření.
  • Pelety: Jsou dobře skladovatelné a mohou být automaticky přiváděny do topidla, což zjednodušuje jejich používání. Obsahují minimální množství nečistot a vlhkosti.
  • BriketyJsou ideální pro vytápění domu v kamnech, kotli, nebo krbu. Mají vysokou hustotu a obsahují málo vlhkosti, což zajišťuje dlouhou dobu hoření a stabilní teplotu po delší dobu. Jsou snadno manipulovatelné a skladovatelné, což usnadňuje jejich použití. 
 2. Účel použití:

  • Vytápění domu: Pro vytápění interiéru je ideální volbou kvalitní tvrdé dřevo, brikety, nebo dřevní pelety. Jsou efektivní a vytvářejí příjemné teplo.
  • Grilování, nebo venkovní ohřev: Pro grilování se hodí dřevní uhlí, nebo brikety. Jsou snadno ovladatelné a poskytují vysokou teplotu.
 3. Efektivita a čistota:

  Pro efektivní a čisté vytápění můžete zvážit dřevní pelety. Jsou přesné, snadno skladovatelné a mají nižší emise, než některé jiné formy tuhého paliva, ale ve většině případů je zde dražší investice do topidla. Naopak jako obrovskou výhodu spatřujeme v tom, že některá topidla si umí sama dávkovat pelety. Tím odpadá práce spojená s přitápěním.

 4. Dostupnost a náklady:

  • Doporučujeme vyzkoušet více variant paliva. Některá paliva mohou více vyhovovat Vašemu topnému systému a některá mohou být dražší a méně efektivní pro Váš kotel, krb či kamna. Zlatá střední cesta jsou podle nás dřevěné brikety, snadno se skladují, jsou levné a dlouho hoří, ale jak se říká: Sto lidí, sto chutí.
 5. Ekologické hledisko:

  • Pokud přemýšlíte i nad ekologickou stránkou Vašeho ohřevu domácnosti, tak se nemusíte obávat. Naše nabídka se skládá z čistě ekologických variant topiv oproti tradičním topivům.
 6. Odpovídající typ kotle :

  • Zkontrolujte, zda Vaše topidlo (krb, kamna, kotel atd.) podporuje daný typ paliva. Některé topné soustavy jsou navrženy specificky pro určitý druh paliva.

Celkově platí, že dobrý výběr tuhého paliva závisí na vašich individuálních potřebách a preferencích a je vždy užitečné poradit se s odborníkem, pokud si nejste jisti, zdali je Vámi vybraný druh paliva vhodný pro Vaše topidlo.

7 položek celkem

Cena

956795
1956795
dřevěné tříšky na podpal 88901183
bukové brikety
399 Kč
88901184
dřevěné tříšky na podpal
119 Kč
88901182
154297 drevene brikety ruf 3 balíky 88901181
154297 drevene brikety ruf 9 balíku
799 Kč
88901180
paleta brikety ruf 780 kg
6 795 Kč
88901179
Dřevěné brikety RUF
95 Kč
88770222
 1. Polena:

  • Nabízíme široký výběr kvalitních polen různých druhů tvrdého a měkkého dřeva. Polena jsou ideální pro domácí vytápění v krbu, kachlových kamnech nebo venkovním ohništi.
 2. Dřevní uhlí:

  • Pro milovníky grilování máme v nabídce vysoce kvalitní dřevní uhlí, které zaručuje dlouhotrvající a rovnoměrný oheň pro perfektní přípravu pokrmů.
 3. Dřevěné pelety:

  • Pelety jsou ekologická alternativa k tradičnímu topení. Naše dřevěné pelety jsou vyrobeny z kompaktně lisovaného dřeva a poskytují efektivní a čisté vytápění pro vaše domácnosti.
 4. Brikety:

  • Dřevěné brikety jsou skvělou volbou pro dlouhotrvající a intenzivní ohřev. Nabízíme široký sortiment briket různých druhů dřeva, které se snadno používají a dodávají výkon potřebný pro vytápění.

Nakupujte dřevěné topivo u nás a zajistěte si kvalitní zdroj tepla pro vaše potřeby v domácnosti nebo při venkovních aktivitách!