Preppers a survival

Kategorie Preppers a Survival se týká přípravy na přežití a zvládnutí nečekaných situací a krizových situací. U nás najdete vše, co potřebujete k přežití.

#showmore#

Jak například přežít v přírodě?

 1. Zůstaňte klidní a přemýšlejte - v případě ztráty orientace nebo jiné nouzové situace je důležité uklidnit se a zkusit přemýšlet o dalších krocích.

 2. Zabezpečte si zdroj vody - voda je nezbytná pro přežití. Je nutné najít zdroj vody a zabezpečit si ji.

 3. Najděte zdroj potravy - v přírodě může být obtížné najít potravu, ale je nutné zkusit najít zdroj potravy, jako jsou ovoce, kořeny, hmyz a ryby.

 4. Postavte si přístřešek - přístřešek pomáhá chránit před nepříznivým počasím a zvířaty. Je nutné zkusit si postavit přístřešek z materiálu, který je v okolí k dispozici.

 5. Získejte ohniště - oheň poskytuje teplý zdroj a také pomáhá při zpracování potravy. Je nutné zkusit si získat ohniště a udržovat ho v chodu.

 6. Zbavte se zranění a nemocí - v přírodě mohou nastat různá zranění a nemoci. Je nutné zabezpečit si základní léky a pomůcky na ošetření zranění.

 7. Zaznamenejte si signály a pokus se dostat zpět na cestu - pokud máte nějaké signály, jako jsou například mobilní telefon, zkušenosti s orientací, nebo jiné pomůcky, zkusit je použít k tomu, abyste se dostali zpět na cestu.

Jak postupovat při první pomoci?

 1. Zajištění bezpečnosti - před poskytováním první pomoci je nutné zabezpečit okolí, aby nedošlo k dalšímu nebezpečí pro zraněného a pro poskytovatele první pomoci. Při tomto kroku je důležité zhodnotit, zda je situace bezpečná pro poskytování první pomoci.

 2. Posouzení stavu zraněného - je nutné zjistit, zda je zraněný při vědomí, dýchá a jaké má zranění. Pokud je zraněný bezvědomí a nedýchá, je nutné zahájit resuscitaci.

 3. Volání zdravotnické pomoci - v případě závažných zranění je nutné co nejdříve zavolat zdravotnickou pomoc, buď na telefonní číslo 112 nebo příslušnou zdravotnickou službu.

 4. Poskytnutí první pomoci - dle druhu zranění a stavu zraněného je nutné poskytnout odpovídající první pomoc. Například při zlomenině je nutné zafixovat postiženou část těla, při popálenině ochladit popálené místo a pokud jde o řezné rány, je nutné ránu dezinfikovat a překrýt sterilním obvazem.

 5. Monitorování stavu zraněného - je nutné monitorovat stav zraněného, zvláště v případě závažnějších zranění. Je důležité sledovat, zda se stav zraněného nezhoršuje a v případě potřeby podat další první pomoc.

 6. Spolupráce se zdravotnickou pomocí - v případě příjezdu zdravotnické pomoci je nutné s nimi spolupracovat a informovat je o poskytnuté první pomoci a stavu zraněného.

Máme pro vás několik tipů produktů, které mohou pomoci s přežitím:

Nástroje a zbraně - Nůž, sekera, pilka, mačeta, lopata, páčidlo, přepravky jsou nezbytnou součástí vybavení preppers a survivalistů, kteří se připravují na přežití v různých katastrofických situacích. Tyto nástroje jsou určeny k řezání, sekání, rozštípání dřeva, stavbě přístřešků, k zajištění zdroje potravy, ochrany a obrany.

Voda - Zásobníky na pitnou vodu, vodní filtry a čističe, dezinfekční prostředky na vodu a termosky jsou nezbytné pro zajištění zdroje pitné vody v případě nouze. Preppers a survivalisté si uvědomují, že čistá pitná voda může být obtížně k dispozici v situacích, kdy jsou zdroje vody kontaminovány.

Oblečení a obuv - Oděvy odolné proti nepřízni počasí, zimní bundy, bundy s výplní, čepice, rukavice a nepromokavé boty jsou nezbytné pro ochranu před nepříznivými podmínkami v přírodě. Preppers a survivalisté se snaží vybavit se oblečením a obuví, které jim pomohou zvládnout extrémní teploty, déšť, sníh a další nepříznivé podmínky.

Lékařské vybavení - Zdravotnické sady, obvazy, dezinfekce, léky na bolest, antibiotika, chirurgické masky a rukavice jsou nezbytné pro poskytnutí první pomoci při zranění nebo nemoci. Preppers a survivalisté si uvědomují, že v nouzových situacích nemusí být okamžitě k dispozici zdravotnická pomoc, a proto je důležité být schopen poskytnout základní péči.

Komunikační vybavení - Rádio, mobilní telefony, záložní baterie, solární nabíječky, walkie-talkie a sirény jsou nezbytné pro komunikaci v nouzových situacích a pro získání informací o situaci a pomoci. Preppers a survivalisté si uvědomují, že komunikace je klíčová pro přežití v nouzových situacích.

Ostatní vybavení - Spací pytle, karimatky, stan, osvětlení, baterky, svítilny, zápalky, sirky, kapesní nožíky a psací potřeby jsou dalšími důležitými položkami v preppers a survivalist vybavení.

Objednejte si své preppers a survival vybavení ještě dnes a buďte připraveni na každou výzvu!

 
 
9 položek celkem

Cena

129429
1129429
Tréninkový nůž Butterfly
Tréninkový nůž Butterfly
Doručení do 9 dní
129 Kč
88017390
Taktická vojenská LED svítilna
259 Kč
88015520
Taktické vojenské rukavice s ochranou kloubů XL černé
299 Kč
88015883
Taktické vojenské rukavice s ochranou kloubů L černé
299 Kč
88015882
Taktický vojenský turistický batoh 25L moro
429 Kč
88015697
Taktický vojenský turistický batoh 25L černý
429 Kč
88015696
Kapesní nůž na houby s pouzdrem na přenášení
209 Kč
88017124
Kapesní houbařský nůž na houby
199 Kč
88017123